اخبار حج

دفتر فیش حج محمد 2
/ دسته ها: اخبار حج

رئیس سازمان حج و زیارت آسیب شناسی حج ۹۷ منصفانه و بدون تعصب باشد

رییس سازمان حج و زیارت خطاب به اعضای کارگروه‌ها و مدیران ستادی توصیه کرد که در بررسی‌ها و آسیب شناسی‌های حج ۹۷، نگاه منصفانه وبدون تعصب داشته باشند.

آسیب شناسی حج ۹۷ منصفانه و بدون تعصب باشدحمید محمدی در نشست هماهنگی کارگروه‌های آسیب شناسی حج تمتع ۹۷ و برنامه ریزی حج ۹۸، موفقیت حج ۹۷ را مرهون الطاف الهی، تلاش و برنامه ریزی‌های و آسیب شناسی حج سال گذشته دانست و تاکید کرد: تشکیل کارگروه‌های آسیب شناسی ضرورتی برای پویایی و ارتقای خدمات حج است.

وی افزود: آسیب شناسی حج ۹۶ موجب شد تا با رفع نقاط ضعف به برنامه ریزی مناسبی برای حج تمتع ۹۷ بپردازیم و به همین ترتیب برای حج تمتع ۹۸ نیز برنامه ریزی خواهیم کرد و این نشست آسیب شناسی نیز به همین منظور تشکیل شده است.

محمدی در ادامه به دیدار اخیر دست اندرکاران حج ۹۷ با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم به منویات رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانیم، باید موضوع آسیب شناسی و برنامه ریزی را بسیار جدی بگیریم.

وی به اعضای کارگروه‌ها و مدیران ستادی توصیه کرد که در بررسی‌ها و آسیب شناسی‌های حج ۹۷، نگاه منصفانه و بدون تعصب داشته باشند.

رییس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: در آسیب شناسی‌ها از نقطه نظرات مدیران مجموعه ها، کاروان ها، زایران فعال (زائر خدمه ها) استفاده شود و ضمنا شرایطی فراهم آید تا مشارکت در تصمیم گیری‌ها نیز وجود داشته باشد.

به گفته محمدی، جمع بندی‌های نهایی کارگروه‌های آسیب شناسی باید تبدیل به برنامه شود تا در راستای اجرا مورد توجه قرار گیرد.

وی به برخی اقدامات آموزشی هم اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه اقدامات مناسبی در تهیه محتوای آموزشی انجام گرفت، اما هر بخش نیز با توجه به نیاز‌های موجود، محتوای آموزشی تهیه کند تا در فرایند آموزش‌های حج سال آینده مورد توجه قرار گیرد.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در حوزه منابع انسانی نیز باید برنامه ریزی مناسبی صورت پذیرد، گفت: در حوزه انتخاب منابع انسانی نیز سعی شود که بهترین گزینه‌ها انتخاب شوندوشاخص‌های برتر برای نیروی انسانی مورد توجه قرار گیرد.

محمدی به موضوع ارزشیابی نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه ارزشیابی هم استفاده از سیستم بروز آنلاین در دستور کار باشد تا جلوی ارزیابی سلیقه‌ای گرفته شود و برنامه‌ها بر اساس سیستم صورت گیرد.

وی توصیه کرد: توسعه نرم افزار‌های موبایلی برای مدیریت جامع عملیات نیز باید در دستور کار باشد.

رییس سازمان حج و زیارت به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه واحد راهنمایان اشاره کرد و گفت: با وجود اینک نرم افزار زایر یار امسال مورد استفاده قرار گرفت و اقدام مناسبی در راستای راهنمایی حجاج بود، اما باید همچنان در این حوزه اقدامات اساسی صورت گیرد. در ادامه نشست، مسئولان کارگروه‌ها توضیحات و نقاط قوت و ضعف‌ها را ارایه کردند. این نشست با حضور مسئولین ۲۴ کارگروه برگزار شد.

مطلب قبلی کاهش قیمتها درعراق برای ایرانی‌ها/ تیر اختلاف‌افکنان به سنگ خورد!
مطلب بعدی اعضای شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره تجسمی فجر معرفی شدند
چاپ
150 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:GravityGallery] [EasyDNNnews:IfExists:AuthorProfile]
[EasyDNNnews:Author:Image:Width:85:Height:120:Resize:Crop]

[EasyDNNnews:Author:DisplayName][EasyDNNnews:Author:RSSURL]

[EasyDNNnews:Author:ShortInfo] [EasyDNNnewsLocalizedText:Otherpostsby] دفتر فیش حج محمد 2
[EasyDNNnews:Author:Contact] [EasyDNNnews:Author:FullInfo] [EasyDNNnews:Author:Facebook] [EasyDNNnews:Author:Twitter] [EasyDNNnews:Author:LinkedIn] [EasyDNNnews:Author:GooglePlus]
[EasyDNNnews:EndIf:AuthorProfile] [EasyDNNnews:IfExists:AuthorGroup]
[EasyDNNnews:Author:GroupImage:Width:85:Height:120:Resize:Crop]

[EasyDNNnews:Author:GroupName][EasyDNNnews:Author:GroupRSSURL]

[EasyDNNnews:Author:GroupInfo]
[EasyDNNnews:Author:GroupContact] [EasyDNNnews:Author:GroupFacebook] [EasyDNNnews:Author:GroupTwitter] [EasyDNNnews:Author:GroupGooglePlus] [EasyDNNnews:Author:GroupLinkedIn]
[EasyDNNnews:EndIf:AuthorGroup] [EasyDNNnews:RelatedArticles]

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر