آموزش مناسک حج

دفتر فیش حج محمد 4
/ دسته ها: اخبار حج

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد: اهتمام به راه‌اندازی شبکه اجتماعی زیارت برای زائران

علیرضا رشیدیان در جلسه مجمع عمومی شمسا اظهار کرد: باید بتوانیم هر زائر را در یک شبکه اجتماعی با نام «شبکه اجتماعی زیارت» عضو کنیم.

به نقل از روابط عمومی حج و زیارت؛ علیرضا رشیدیان، رئیس این سازمان، سه‌شنبه ۱۸ دی‌ماه در جلسه مجمع عمومی عادی شمسا اظهار کرد: از خدمات همه کارگزاران در ایران و عراق در مسیر خدمت به زائران عتبات عالیات قدردانی و تشکر می‌کنیم، در دنیایی که تهاجم سخت و نرم به ارزش‌های دینی آغاز شده، کمک به اعتلای فرهنگ دینی، مقدس تلقی می‌شود.

رشیدیان با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم، گفت: توقعی که از همه ما می‌رود این است که جامع‌تر، جهان‌شمول‌تر و دقیق‌تر در موضوعات مرتبط با حوزه خود تصمیم‌گیری و حرکت کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین به شرکت‌های مرکزی کارگزاران زیارتی استان‌ها توصیه کرد که پویا، زمان‌شناس و دقیق باشند و ضمن احصای اشکالات کاری به دنبال رفع آن باشند.

راه‌اندازی شبکه اجتماعی زیارت

وی در ادامه با بیان اینکه باید شبکه اجتماعی زیارت تشکیل شود، گفت: در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی مسئله اصلی شده است و مردم از این شبکه‌ها بهره‌مند می‌شوند، بنابراین باید بتوانیم هر نفر زائر را در یک شبکه اجتماعی با نام «شبکه اجتماعی زیارت» عضو کنیم.

به گفته رشیدیان، فردی که به زیارت مشرف شده می‌تواند بعد از بازگشت خود نیز با عضویت در شبکه اجتماعی زیارت به ارتقا داده‌های خود از زیارت مبادرت ورزد و رابطه معنوی و فرهنگی خود را حفظ کند.

وی همچنین بر توجه به هدف اصلی یعنی زیارت زائران تاکید کرد و گفت: باید همه ایرادات اصلاح شود و به هدف اصلی که همان زیارت است توجه لازم صورت گیرد.

توجه به دیپلماسی زیارت در اربعین حسینی

رئیس سازمان حج و زیارت به موضوع اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: می‌توان از راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی به عنوان یکی از راهکارهای دیپلماسی زیارت و عنصر وحدت میان جوامع و مردم دنیا بهره گرفت چرا که اربعین فقط متعلق به مسلمانان و شیعیان نیست.

رشیدیان در بخش دیگری از سخنان خود توصیه کرد که دست اندرکاران و مسئولان ذی‌ربط از ایده‌ها و نوآوری‌های افراد مختلف بهره بگیرند و فقط به روش‌های سنتی اکتفا نکنند.

بسته‌های مختلف سفر به عتبات طراحی شود

وی همچنین توجه به سلایق و درخواست‌های متفاوت زائران را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: مردم ما عاشق زیارت عتبات عالیات هستند ولی درخواست‌های متفاوت برای عزیمت دارند یعنی برخی مایل به سفر سه تا پنج روزه و برخی مایل به سفر ۱۵ روزه هستند بنابراین باید بسته‌های مختلف با گروه قیمت‌های متفاوت تهیه و تدوین شود. همچنین  باید در ارائه بسته‌ها و خدمات نیز برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی دقیقی صورت گیرد تا تمامی زائران از خدمات رضایت داشته باشند.

رشیدیان همچنین به داشتن تعامل با دستگاه‌های همکار در حوزه زیارت اشاره کرد و افزود: باید تعامل لازم را با دستگاه‌ها و سازمان‌های دیگر در حوزه زیارت همانند هواپیمایی و ... داشته باشیم که از طرفی قیمت زیارت برای زائران افزایش نیابد و از طرفی آن‌ها نیز لطمه ای نبینند.

هزینه‌های اضافه کاسته شود

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین تاکید کرد: لازم است در زمینه حج و زیارت حتی‌الامکان از هزینه‌های سربار و اضافه کاسته شود و در عین حال این کاهش هزینه‌های سربار به کرامت، عزت و امنیت زائران لطمه‌ای وارد نکند.

وی در پایان گفت: امیدواریم خدمتی شایسته و در خور شأن به زائران ارایه دهیم و از طرفی شاهد زیارتی عارفانه توأم با عزت و کرامت و امنیت آن‌ها باشیم.

چاپ
46 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:GravityGallery] [EasyDNNnews:IfExists:AuthorProfile]
[EasyDNNnews:Author:Image:Width:85:Height:120:Resize:Crop]

[EasyDNNnews:Author:DisplayName][EasyDNNnews:Author:RSSURL]

[EasyDNNnews:Author:ShortInfo] [EasyDNNnewsLocalizedText:Otherpostsby] دفتر فیش حج محمد 4
[EasyDNNnews:Author:Contact] [EasyDNNnews:Author:FullInfo] [EasyDNNnews:Author:Facebook] [EasyDNNnews:Author:Twitter] [EasyDNNnews:Author:LinkedIn] [EasyDNNnews:Author:GooglePlus]
[EasyDNNnews:EndIf:AuthorProfile] [EasyDNNnews:IfExists:AuthorGroup]
[EasyDNNnews:Author:GroupImage:Width:85:Height:120:Resize:Crop]

[EasyDNNnews:Author:GroupName][EasyDNNnews:Author:GroupRSSURL]

[EasyDNNnews:Author:GroupInfo]
[EasyDNNnews:Author:GroupContact] [EasyDNNnews:Author:GroupFacebook] [EasyDNNnews:Author:GroupTwitter] [EasyDNNnews:Author:GroupGooglePlus] [EasyDNNnews:Author:GroupLinkedIn]
[EasyDNNnews:EndIf:AuthorGroup] [EasyDNNnews:RelatedArticles]

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر