آموزش مناسک حج

دفتر فیش حج محمد 2
/ دسته ها: اخبار حج

تجلیل رشیدیان از خانواده شهیدان

رئیس سازمان حج و زیارت در مراسم بزرگداشت خانواده‌های شهدای شاغل در سازمان حج و زیارت، یاد و خاطره تمامی شهدای کشور را گرامی داشت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

علیرضا رشیدیان در مراسم بزرگداشت خانواده‌های شهدای شاغل در سازمان حج و زیارت، یاد و خاطره تمامی شهدای کشور اعم از شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع از ایران اسلامی را گرامی داشت.

وی به آیات و تفاسیر موجود نسبت به موجودیت انسان و تعاریف آن اشاره کرد و افزود: انسان اسلامی انسانی گوشه‌گیر و تأثیرپذیر از محیط نیست بلکه اثرگذار و فعال است. انسان باید تواصی به‌حق و امربه‌معروف و نهی از منکر داشته باشد.

رئیس سازمان حج و زیارت با برشمردن نیازمندی‌های جریان انسانیت توضیح داد: تفکر، امربه‌معروف و نهی از منکر، استقامت، صبر و تلاش از عناصر جریان انسانیت است و باید به آن توجه شود. انسان بدون استقامت و صبر نمی‌تواند در مسیر حق رشد و ایستادگی پیدا کند؛ صبر و مقاومت برای یک انسان الهی مسلمان موردنیاز است.

وی با تأکید بر اینکه انسان الهی مسلمان تسلیم محیط نیست، اظهار کرد: انسان الهی مسلمان درراه رسیدن به هدف مطلوب اهل مبارزه و سختی کشیدن است؛ انسان پیرو پیامبر و اهل‌بیت(ع) تلاشگر است و برای اعتلای کلام‌الله به جهاد و مبارزه می‌پردازد و خدا بر چنین کسانی برتری اعطا کرده است.

رشیدیان به راه مقدس شهیدان اشاره کرد و افزود: نقطه اوج جهاد و اجر آن شهادت درراه خدا است؛ شهدا چراغ‌های روشن مسیر و ستارگان روشن آسمان تاریخ بشریت و شمع‌های فروزان تاریخ برای هدایت انسان‌ها به صلح و پیشرفت هستند.

وی تصریح کرد: شهدا کسانی بودند که ایمان، اخلاص و اعتقادشان فقط در زبان نبود بلکه این مهم در عمق وجود آن نهادینه‌شده بود.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: شهدا دنیا را عرصه هنرمندی می‌دانستند و با بزرگ‌ترین سرمایه که جان آن‌ها بود برای اعتلای کلام‌الله و عزت و آزادگی و دفاع از حق و حمایت از مستضعفان تلاش کردند و شرایط را آن‌گونه که خداوند و ائمه معصومین تأکید داشتند، تغییر دادند.

وی افزود: شهدا نشان دادند که انسان می‌تواند بر استکبار فائق آید و نمونه بارز آن شهدای ۸ سال دفاع مقدس بودند که با دستان خالی در مقابل دشمن تادندان‌مسلح ایستادند. آنچه ما را در مقابل رژیم ستم‌شاهی و ۸ سال جنگ تحمیلی به پیروزی رساند سلاح و لشکرهای طولانی نبود بلکه روحیه ایثار و شهادت برآمده از ایمان دینی مردم بود.

رشیدیان تأکید کرد: اگر به دنبال حفظ استقلال، آزادی و ارزش‌های دینی هستیم باید تلاش کنیم ارزش‌های ایثار و شهادت را در درون جامعه حفظ کرده و گسترش دهیم. یادواره‌های شهدا و گرامی داشت خاطره آن‌ها یا تجلیل از خانواده‌های این بزرگواران تداوم راه شهداست و ما نیز باید به این مهم توجه داشته باشیم.

وی با قدردانی از پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا گفت: باید همه مردم قدردان این خانواده‌ها باشند چراکه آن‌ها بزرگ‌ترین سرمایه خود را برای استقلال و آزادی اعطا کردند.

چاپ
44 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:GravityGallery] [EasyDNNnews:IfExists:AuthorProfile]
[EasyDNNnews:Author:Image:Width:85:Height:120:Resize:Crop]

[EasyDNNnews:Author:DisplayName][EasyDNNnews:Author:RSSURL]

[EasyDNNnews:Author:ShortInfo] [EasyDNNnewsLocalizedText:Otherpostsby] دفتر فیش حج محمد 2
[EasyDNNnews:Author:Contact] [EasyDNNnews:Author:FullInfo] [EasyDNNnews:Author:Facebook] [EasyDNNnews:Author:Twitter] [EasyDNNnews:Author:LinkedIn] [EasyDNNnews:Author:GooglePlus]
[EasyDNNnews:EndIf:AuthorProfile] [EasyDNNnews:IfExists:AuthorGroup]
[EasyDNNnews:Author:GroupImage:Width:85:Height:120:Resize:Crop]

[EasyDNNnews:Author:GroupName][EasyDNNnews:Author:GroupRSSURL]

[EasyDNNnews:Author:GroupInfo]
[EasyDNNnews:Author:GroupContact] [EasyDNNnews:Author:GroupFacebook] [EasyDNNnews:Author:GroupTwitter] [EasyDNNnews:Author:GroupGooglePlus] [EasyDNNnews:Author:GroupLinkedIn]
[EasyDNNnews:EndIf:AuthorGroup] [EasyDNNnews:RelatedArticles]

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر