آموزش مناسک حج

خانم تیلا
/ دسته ها: اخبار عمومی

خدمت به خانواده شهدا وجانبازان وظیفه انسانی است

سرهنگ صمد محمدعلیزاده روز پنجشنبه درمراسم غبارروبی مزار شهدای این شهرستان اظهار داشت: ترویج و تثبیت فرهنگ جهاد و شهادت، تبیین اندیشه والای شهیدان و گسترش فرهنگ دینی و احیا روحیه جهادی و انقلابی در جامعه وظیفه‌ای همگانی است.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس‌ شهدای گرانقدری تقدیم نظام اسلامی شد و با گرامیداشت یاد شهدا می‌توان راه و سیره آنها را در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی ادامه داد.وی گفت: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با تبعیت محض از ولایت فقیه وارد میدان مقابله با دشمن متجاوز شدند و با تقدیم جان ارزشمندشان از آرمان‌ها و ارزش‌های نظام اسلامی صیانت و برگ زرین تاریخ انقلاب را بنام خود ثبت کردند.

وی با اشاره به اینکه امنیت و پایداری امروز جامعه مدیون خون شهدا است، افزود: جنگ تحمیلی نماد ایثار و پیروزی حق علیه باطل بوده و نسل امروز باید ادامه دهنده راه آنان باشند.

درپایان مراسم مسئولین با نثار فاتحه و تقدیم شاخه گل به مقام شهدا ادای احترام کردند.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰هزارنفری در ۹۵کیلومتری شهرسنندج مرکز کردستان قرار دارد.

آمار شهدای دفاع مقدس ۲۱۳ هزار و ۲۵۵ نفر است که از این تعداد ۱۵۵ هزار و ۸۱ نفر در جبهه های جنگ و ۱۶ هزار و ۱۵۴ نفر بر اثر حملات هوایی و توپخانه ای دشمن به شهرها و مناطق مسکونی، ۱۱ هزار و ۸۱۴ ﻧﻔﺮ ﺩﺭﺣﻮﺍﺩﺙ ﻣﺘﻔﺮﻗﻪ و ۹ هزار و ۸۸۹ نفر در سایر موارد به شهادت رسیده اند.

استان کردستان نیز در دوران دفاع مقدس ۳۵۶ بار مورد بمباران رژیم بعثی عراق قرار گرفت و در اثر تجاوز رژیم بعثی به خاک میهن در این استان طی جنگ تحمیلی ۲۶ هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی شدند که پنج هزار و ۴۰۰ تن از آنان بومی کردستان هستند و حدود ۲۰ هزار و ۶۰۰ تن از آنان به عنوان شهدای مهاجر از سایر نقاط ایران شناخته می‌شوند.

۵۲۰ مناسبت دفاع مقدس و ۵۵ هزار مجروح جنگی از دیگر دستاوردهای دوران هشت ساله دفاع مقدس در استان کردستان است.

ایران با عراق همسایه غربی خود یک هزار و ۴۵۸ کیلومتر مرز مشترک دارد و حدود ۲۰۰ کیلومتر این مرز در استان کردستان واقع شده و بانه، سقز و مریوان شهرستان های مرزی کردستان است.
Print
341 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر