خانواده‌های کم‌درآمد در استان البرز کمک‌هزینه "شهریه مهدکودک" دریافت می‌کنند
سپیده تیلا
/ دسته ها: اخبار فیش حج

خانواده‌های کم‌درآمد در استان البرز کمک‌هزینه "شهریه مهدکودک" دریافت می‌کنند

مدیرکل بهزیستی استان البرز از پرداخت کمک‌هزینه شهریه مهدکودک فرزندان خانواده‌های کم درآمد توسط بهزیستی این استان خبر داد.

اسداله حیدری  درباره فعالیت دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی در استان البرز اظهار داشت: فعالیت‌های این دفتر در راستای تامین شرایط زندگی سالم و با کرامت کودکان و همچنین تربیت و پرورش آنان براساس الگوی زندگی اسلامی-ایرانی و در راستای بالندگی نسلی سالم و کارآمد برای کشور است.

وی با بیان‌ اینکه "دفتر ارائه خدمات به کودکان زیر 6 سال را با هدف توسعه برنامه‌های تربیتی و پرورشی پیش از سن دبستان بر عهده دارد" افزود: این دفتر بر عملکرد مهدهای کودک در مسیر رشد یکپارچه کودکان برنامه ریزی، نظارت، کنترل و ارزشیابی می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز درباره خدمات شاخص سازمانی این دفتر بیان کرد: کمک‌هزینه شهریه مهدهای کودک فرزندان خانواده های کم درآمد با هدف افزایش تعداد کودکان خانواده‌های 3 دهک پایین درآمدی، بهره‌مند از خدمات پرورشی و مراقبتی مهدهای کودک در راستای برقراری عدالت اجتماعی و بهره‌مندی کودکان خانواده‌های کمتر برخوردار از جمله این کمک‌ها است.

حیدری همچنین به توسعه و تقویت طرح ارائه یک وعده غذای گرم در روستامهدها و مهدهای شهری مناطق حاشیه و کم برخوردار توسط دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی اشاره کرد و تصریح کرد: این طرح با هدف بهبود وضع تغذیه کودکان 3 تا 6 سال خانواده‌های نیازمند در مناطق روستایی، حاشیه و کم‌برخوردار اجرایی شد.

وی با بیان اینکه "201 مهد کودک در استان البرز وجود دارد" خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا بالغ بر 27 درصد مهدهای کودک اعلام ورشکستگی کردند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به اینکه "در 6 ماهه نخست سال 931 کودک از خدمات مهدهای کودک در استان بهره‌مند شدند" گفت: فعالیت مهدهای کودک در زمان شیوع ویروس کرونا طبق ابلاغیه‌های ستاد ملی کرونا در استان انجام شد.

حیدری درباره فعالیت دفتر شبه خانواده بهزیستی نیز عنوان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 13 شناسنامه جهت فرزندان مجهول الهویه و یا فاقد هویت اخذ،  زمینه تحصیلی برای 553 دانش آموزان تحت سرپرستی، کمک به تحصیل 24 دانشجو، انتقال 24 فرزند به خانواده‌های نسبی و سببی توسط این دفتر انجام شد.

وی از انجام امور درمانی برای 130 فرزندان نیازمند درمان تحت سرپرستی خبر داد و گفت: همچنین برای تأمین شیرخشک فرزندان 15 هزار قوطی شیر به نوزادان کمک شد.

سایت تخصصی فیش حج محمد

مطلب قبلی اعلام شد؛ روز شمار هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس
مطلب بعدی مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان: تجهیز تمام مدارس استان به سامانه گرمایشی استاندارد
Print
0 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته