آموزش مناسک حج

خانم تیلا
/ دسته ها: عتبات

نام‌نویسی ۹۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح/ تهران بیش‌ترین متقاضی را دارد

تحلیلی رسانه ۷: اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت‌ در گفت‌وگو‌ با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس درباره چرایی ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه سماح اظهار داشت: ستاد مرکزی اربعین برای مدیریت تعداد زائران و‌ متقاضیان سفر اربعین نیازمند آمار است، تا بر اساس آن در کمیته‌های […]

اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت‌ در گفت‌وگو‌ با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس درباره چرایی ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه سماح اظهار داشت: ستاد مرکزی اربعین برای مدیریت تعداد زائران و‌ متقاضیان سفر اربعین نیازمند آمار است، تا بر اساس آن در کمیته‌های مختلف ستاد اربعین برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد و زائران بدون مشکل به این سفر معنوی مشرف شوند.

وی با بیان اینکه تمام زائران اربعین باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند، افزود: در سامانه سماح علاوه بر مشخصات فردی، درباره نحوه خروج از کشور به صورت زمینی یا هوایی و یا حتی چگونگی رسیدن به مرز و خروج از مرز مشخص سوال می‌شود که با این اطلاعات برنامه‌ریزی‌ها نیز بهتر صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه زائران پس از ثبت‌نام درسامانه سماح از بیمه و خدمات درمانی بهره‌مند می‌شوند، گفت: بیمه در سفر اربعین از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که در صورت بروز حادثه زائران می‌توانند بر اساس تعهدات بیمه‌گذار از مزایای آن استفاده کنند.

رضایی با اشاره به حضور نمایندگان بیمه در مرزها و حتی مسیر پیاده‌روی اربعین خاطرنشان کرد: حضور آن‌ها در مسیر زائران و وجود تجهیزات مختلف درمانی می‌تواند نقش مهمی در سلامت زائران داشته باشد.

وی با بیان اینکه بسیاری از زائران در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند، گفت: تاکنون حدود ۹۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده است که استان‌های تهران با ۱۱۶ هزار و ۸۶ نفر، خوزستان با ۸۳ هزار و ۸۹۲ و خراسان رضوی با ۶۵ هزارو ۱۷۷ نفر پیشتاز هستند. ما از سایر زائران نیز می‌خواهیم بدون توجه به برخی فضاسازی‌ها در این سامانه نام‌نویسی کنند.
Print
90 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر