جلسات هفتگی شرح دعای مکارم‌الاخلاق توسط حجت‌الاسلام سرلک برگزار می‌شود

مسجد امام سجاد (ع) واقع در شمالغرب تهران، جلسات هفتگی صحیفه‌سجادیه را با حضور حجت‌الاسلام سرلک برگزار می‌کند.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، صحیفه سجادیه کتابی حاوی 54 مناجات و دعا از امام سجاد(ع)، امام چهارم شیعیان است. صحیفه‌سجادیه پس از قرآن و نهج‌البلاغه نزد شیعیان جایگاه مهمی دارد و به نام های "زبور آل محمد" و "انجیل اهل‌بیت" مشهور است.

افتتاح سه باب کتابخانه تا پایان امسال در استان کرمانشاه

سه باب کتابخانه تا پایان امسال در شهرستان‌های کنگاور، هرسین و اسلام آباد غرب افتتاح و به مجموع کتابخانه‌های استان افزوده می‌شود.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: از این تعداد دو باب کتابخانه در شهرستان‌های اسلام آباد غرب و روستای فش در کنگاور با پیشرفت ۹۸ درصد در حال اتمام است.

کاروانسرای دهدشت در آستانه ثبت جهانی یونسکو قرار گرفت

یاسوج- مشاور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت در آستانه ثبت جهانی یونسکو قرار گرفت.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسن طالبیان به همراه نماینده سازمان جهانی میراث یونسکو در ارزیابی و تائید عرصه و عیان در کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت گفت: در راستای ثبت جهانی کاروانسراهای کشور، ۵۶ کاروانسرا از ۲۴ استان از اقلیم‌های و راه‌های مختلف به یونسکو معرفی شده‌اند.

تخیل و تقلید چگونه به رشد کودکان کمک می‌کند؟

یک روانشناس گفت: کودک برای درک دنیای واقعی و بزرگسالی نیازمند است در دوران رشد از تخیل و تقلید برای خروج از دنیای درونی و ورود به دنیای بزرگسالی کمک بگیرد.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،در سنین خاصی از کودکی؛ بچه ها وارد دنیای تخیلی می شوند، گاهی دوست خیالی، اسباب بازی خیالی و حتی در محیطی که ساخته ذهن خودشان و تخیلی است زندگی می کنند.

تقلید کودکان از شخصیت‌ خشن فیلم‌ها؛ والدین نظارت کنند

یک مشاور با اشاره به الگو گیری کودکان از مفاهیمی همچون خیانت، اعتیاد و یا خشونت که در سریال‌ها و فیلم‌ها به تصویر کشیده می‌شود، گفت: درحالی کودکان مشاهده‌گران عالی هستند که مفسران خوبی نیستند و از این رو لازم است والدین هنگام تماشای تلویزیون در کنار کودکان بوده و نظارت لازم را داشته باشند و در انتخاب برنامه‌ها و فیلم‌ها و سریالهایی که کودکان تماشا می‌کنند احتیاط بیشتری به خرج دهند.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

مریم فولادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کودکان از شخصیت‌های تلویزیونی تقلید می‌کنند، اظهار کرد: آنچه از رسانه‌ها و تلویزیون پخش می‌شود بر فرهنگ و سبک زندگی یک جامعه اثرگذار است و ارزشها، باورها و رفتار افراد نیز از همین مسیر شکل می‌گیرد. بنابراین والدین باید دقت بیشتری بر رفتار خود و آنچه برایشان ارزش محسوب می‌شود؛ داشته باشند چراکه از همان ابتدای کودکی  ارزشها درونی می‌شوند و افراد بر اساس همان ارزشهای درونی شده رفتار می‌کنند.

RSS
1345678910انتها

انتخابگر پوسته