جای چه درس‌هایی در نظام آموزش‌وپروش ما خالی است؟

یکی از چالش‌های مهم سیستم آموزش‌و‌پرورش کشور، درس‌ها و مطالب حجیمی است که بچه‌ها در مدرسه می‌خوانند. مطالبی که به آن‌ها نفعی نمی‌رساند و فقط در ذهن آن‌ها انباشته می‌شود.

سپیده شاه محمدی 0 3 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، یکی از چالش‌های مهم سیستم آموزش‌و‌پرورش کشور، درس‌ها و مطالب حجیمی است که بچه‌ها در مدرسه می‌خوانند. مطالبی که به آن‌ها نفعی نمی‌رساند و فقط در ذهن آن‌ها انباشت می‌شود.

برای اینکه نظام آموزش و پرورش ما بهتر عمل کند، باید از حجم این مطالب کم شود و به جای آن، درس‌ها و مهارت‌هایی آموزش داده شوند که به درد زندگی بچه‌ها بخورد. در ادامه پیشنهادهایی برای بهبود عملکرد آموزش‌وپرورش می‌آوریم که در بیانات مقام معظم رهبری و اسناد برنامه درسی کشور آمده است.

پیام تسلیت مدیر کل دامپزشکی یزد به مناسبت؛ شهادت امام رضا(ع)

مدیر کل دامپزشکی استان یزد طی پیامی شهادت امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا (ع) را تسلیت گفت

سپیده شاه محمدی 0 4 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، علی فاتحی نیا مدیرکل دامپزشکی استان، بیان نمود: امام رضا (ع) را باید ثمره محبت و محبت را ثمره معرفت دانست.

 

فاتحی نیا گفت: سراسر زندگی امام هشتم علیه السلام روایت پاکی و زلالی و آزادگی است که از مومنان و عاشقان و ره پویان راه حق و حقیقت دستگیری کرده و به دوستداران خاندان پاک نبوت و طهارت، راهی روشن و مسیری هموار را نشان می دهد و کمال انسان‌های مومن را فراهم می سازد.

ماجرای دیدار محدث شیعی با امام رضا(ع) در رامهرمز

جعفر بن محمد نوفلی از اصحاب امام رضا(ع) است که در سال ۲۰۰ قمری در خوزستان (روی پل اربق در حوالی رامهرمز) به دیدار امام مشرف شده است و شیخ صدوق در کتاب عیون خود گفت‌وگوی وی را با امام نقل می‌کند.

سپیده شاه محمدی 0 3 رتبه مطلب: بدون رتبه

جعفر بن محمد نوفلی(زنده به سال ۲۰۰ قمری) محدث شیعی و از اصحاب امام رضا(ع) است که نامی از وی در کتب رجالی به میان نیامده است. جعفربن محمد نوفلی در طریق شیخ صدوق در دو کتاب عیون اخبار الرضا (ع) و کتاب خصال واقع شده است.

او از امام رضا (ع) و یعقوب بن یزید حدیث نقل کرده است. حسن بن عیسی خراط و احمد بن حسین بن سعید هم از وی نقل کرده‌اند. شاید ابراهیم بن محمد نوفلی(۱) و حسن بن محمد نوفلی (۲) که هر دو از راویان از امام رضا (ع) هستند، برادران وی باشند.

وقتی معادلات دشمن به‌هم خورد

استکبار جهانی پی در پی از نهضت خمینی(ره)، از امت رسول الله(ص) سیلی می خورد و دست خودش به وجبی از خاک جمهوری اسلامی ای که حاج قاسم آن را حرم خوانده نمی رسد مجبور است فتنه گران و آشوبگرانی که از این امت نیستند عَلَم کند تا به مقدسات و باورهای دینی ما، قرآن کریم و پرچم جمهوری اسلامی اهانت کنند، شاید اینگونه کمی جای سیلی‌هایی که خورده است آرام شود! اما آرام که نمی‌شود هیچ بلکه با واقعه ای که مردم در پی خشم و انزجاری که از این استکبار جهانی و دست نشانده هایش رقم می‌زنند سیلی دیگری می‌خورند.

سپیده شاه محمدی 0 2 رتبه مطلب: بدون رتبه

خبرگزاری فارس البرز-الناز رحمت نژاد: یک شعری بود که فکر می‌کنم حضرت آقا در آن روزهای اوجِ کرونا که درهای حرم امام رضا(ع) بسته شد خواندند: «گر چه دوریم به یاد تو سخن می‌گوییم، بُعد منزل نبود در سفر روحانی»

از آن موقع این شعر به جان و دِلِ من نشسته است و هر سَفرِ معنوی، جَمعِ خوب، کارِ نیک و فرصت طلایی را بنا به دلایلی از دست بدهم و نتوانم شرکت کنم می گویم به قولِ حضرت آقا: « بُعد منزل نبود در سفر روحانی»

حجاب ضامن حفظ ارزش های زندگی

حجاب یکی از زیباترین و باشکوه ترین جلوه های زن مسلمان ایرانی است که ریشه در آموزه های غنی اسلامی و ملیت ایرانی او دارد که امروز بیش از گذشته باید زن مسلمان ایرانی در حفظ این میراث ماندگار تلاش کند.

سپیده شاه محمدی 0 2 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش خاورستان ، پریدخت اصالتی ، دکترای روانشناسی تربیتی در یادداشتی نوشت حجاب یکی از زیباترین و باشکوه ترین جلوه های زن مسلمان ایرانی است که ریشه در آموزه های غنی اسلامی و ملیت ایرانی او دارد ، چرا که از افتخارات ایرانیان است که زن ایرانی همیشه با شکوه ، اصیل، نجیب، مقتدر و پوشیده بوده و به جز در دوره ای حدفاصل حکومت رضا شاه پهلوی تا انقلاب اسلامی که به زور حجاب از سرش برداشتند در همیشه تاریخ عظمت و شوکت زنانگی خود را با پوشش زیبا نشان داده و اجازه نداده به جز از علم و درایت و آگاهی جلوه دیگری از او نمایش داده شود.

دختر عزیز ایرانی و مسلمان من؛ پوشش امری فطری و الهی است و میل به پوشش و نجابت ریشه در فطرت پاک و الهی تو دارد .

جذابیت تو به غنای درون تو وابسته است، به معرفت و آگاهی و دانایی تو و تو باید میراث دار زن با شکوه و اصیل ایرانی و مسلمان باشی که در اوج اقتدار و عظمت در طول تاریخ اجازه استفاده هیچ مردی را از جسمش در هیچ سطحی حتی نگاه نداده است .

تو می دانی, که زن هر چه پوشیده تر و جسمش غیر قابل دسترس تر باشد در نزد مردان با ارزش تر، با شکوه تر و با عظمت تر است .

RSS
1345678910انتها

انتخابگر پوسته