آموزش مناسک حج

دفتر فیش حج محمد 2
/ دسته ها: اخبار حج

حمل دارو‌های تخصصی با تاییدیه پزشک سازمان حج و زیارت

برابر قوانین حمل و نگهداری مواد مخدر حمل دارو‌های تخصصی با تاییدیه پزشک سازمان حج و زیارت امکان پذیر است.

به گزارش خبرگزای صدا و سیما، مرکز فارس، فرمانده پلیس فرودگاه‌های فارس در جمع خبرنگاران گفت: برابر قوانین حمل و نگهداری مواد مخدر در ایران اسلامی جرم است و در صورت کشف هرگونه مواد مخدر سنتی و صنعتی و قرص‌های روان گردان، علاوه بر جلوگیری از ادامه سفر و توقیف گذرنامه، برابر با ماده ۱۷ قانون مبارزه با مواد مخدر فرد متخلف در مرحله اول از یک تا پنج سال و در مرحله دوم از پنج تا پانزده سال ممنوع الخروج از کشور خواهند شد
سرهنگ اسد زراعتگر در خطاب به زائران حج با بیان این که در کشور عربستان داشتن مواد مخدر مجازات‌های سنگین همچون حبس طولانی مدت و اعدام در بر دارد افزود: حمل دارو‌های آمپول پتدین، آمپول مرفین، قرص و آمپول بوپرنورفین، قرص و آمپول ترامادول، قرص و شربت متادون، قرص هیدرومرفین، قرص متیل فندیدات عیدرو کلراید، شربت اکسپکتورانت کدیین نیز در عربستان ممنوع است و در صورت مشاهده از حمل آن خود داری می‌شود.
وی گفت: حمل برخی گیاهان دارویی مانند شیرین بیان که از نظر ظاهری شباهت زیادی با مواد مخدر دارند و دارو‌هایی که برای پلیس عربستان ناشناخته است نیز برای زائران ممنوع است.
فرمانده پلیس فرودگاه‌های فارس در جمع خبرنگاران گفت: اگر شخصی بیماری خاصی دارد حمل دارو‌های تخصصی با تاییدیه پزشک سازمان خج و زیارت امکان پذیر است.
سرهنگ زراعتگر افزود: حمل مایعات اسیدی، انواع ترشیجات، وسایل تیز و برنده و انواع قوطی‌های حاوی مواد اشتعال زا مثل گاز و فندک نیز ممنوع است.
وی گفت: میزان ارز مجاز در سفر‌های خارجی پنج هزار یورو یا ارز معادل و پنج میلیون تومان وجه رایج کشور است.
فرمانده پلیس فرودگاه‌های فارس با بیان این که حمل زعفران و طلا بیش از ۱۵۰ گرم را ممنوع است افزود: زائران از حمل تنقلات و شکلات‌های مغز دار و خشکبار مغز نشده خوداری کنند و ۴ ساعت قبل از پرواز در سالن پرواز حضور داشته باشند.
سرهنگ زراعتگر افزود: امسال در قالب ۲۳ کاروان و ۱۵ سورتی پرواز، ۳ هزارو ۷۴۴ زائر از فرودگاه شیراز از یک مرداد تا ۶ مرداد به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

Print
35 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر