آموزش مناسک حج

دفتر فیش حج محمد 2
/ دسته ها: اخبار حج

کمبود مکان استراحت در مسیر شاهرود به سبزوار

گروه شهرستان‌ها ــ فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی گفت: یکی از راه‌های کاهش حوادث ایجاد مجتمع‌های بین‌راهی و افزایش مکان‌هایی برای اقامه نماز و استراحت کوتاه است، تا خستگی از تن رانندگان خارج شود.

به گزارش ایکنا از خراسان‌رضوی، سردار محمدکاظم تقوی، فرمانده انتظامی خراسان رضوی امروز، ۳۰ تیرماه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار که در محل سالن اجتماعات فرماندهی نیروی انتظامی سبزوار برگزار شد، اظهار کرد: حدود ۶۵ درصد زائران امام رضا(ع) از مسیر سبزوار در حال تردد هستند و بعد از طی کردن مسیر کویر شاهرود به سبزوار نیاز به آرامش و استراحت دارند.

وی ادامه داد: تلاش همه ما بر این بوده که این محور همراه با امنیت، آسایش و آرامش برای زائران باشد، اما گاهی اوقات متأسفانه شاهد حوادثی در این مسیر هستیم که نگران‌کننده است.

تقوی با اظهار تأسف از اینکه بیشتر حوادث رانندگی مسیر شاهرود به سبزوار به دلیل واژگونی و برخورد جلو به عقب خودروها بوده که علت اصلی آن خواب آلودگی رانندگان است، افزود: یکی از راه‎های کاهش حوادث ایجاد مجتمع‌های بین‌راهی و افزایش مکان‌هایی برای اقامه نماز و استراحت کوتاه است تا خستگی از تن رانندگان خارج شود.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اضافه کرد: پیگیری‌هایی در این رابطه از طریق وزیر راه به انجام رسید. ایشان نیز ابلاغ کرد در کنار اقدامات عملی از ظرفیت خیرین که از جمله آن‌ها می‌توان به آستان قدس رضوی، برای ایجاد استراحت‌گاه و مجتمع بین راهی برای کاهش حوادث اشاره کرد.

وی با تأکید بر اینکه نباید از آسیب‌های اجتماعی غافل شویم با اشاره به ناتوی فرهنگی و جنگ اقتصادی از طرف دشمن، گفت: یکی از اهداف دشمن در کشور سلب اعتماد مردم و مسئولان است.

Print
49 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر