آموزش مناسک حج

خانم تیلا
/ دسته ها: اخبار حج

۶۰ هزار نفر از خراسان رضوی برای شرکت در پیاده روی اربعین ثبت نام کردند

معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون ۶۹۳ هزار و ۹۲۹ نفر در کشور برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی در سامانه سماح سازمان حج و زیارت ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶۰ هزار نفر مربوط به استان خراسان رضوی هستند. محمدصادق براتی افزود: استان تهران با ۱۰۶ هزار نفر و استان خوزستان با ۷۰ هزار نفر ثبت نام کننده رتبه های اول و دوم کشور در این زمینه را کسب کرده اند.

وی اظهار داشت: تاکنون برپایی ۶۵ موکب در کشور عراق از سوی استان خراسان رضوی برای پذیرایی از زائران حسینی در راهپیمایی بزرگ اربعین قطعی شده که این تعداد تا ۷۰ موکب افزایش می یابد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: پیش بینی می شود ۱۰۰ هزار متقاضی شرکت در پیاده روی اربعین امسال از استان خراسان رضوی ثبت نام کنند که تدابیر لازم برای میزبانی و پذیرایی از این تعداد اندیشیده شده است.

وی افزود: سهمیه تعیین شده امسال از سوی ستاد اربعین برای استان خراسان رضوی ۹۷ هزار و ۸۰۰ تغذیه روزانه و ۹۲ هزار و ۶۵۰ اسکان می باشد که در برنامه ریزی های انجام شده ظرفیت اسکان برای ۱۰۰ هزار نفر و تغذیه برای ۱۲۰ هزار نفر فراهم شده است.

زائران متقاضی برای تشرف پیاده به کربلا و زیارت بارگاه مطهر حضرت امام حسین (ع) در روز اربعین در سامانه سماح ثبت نام و ساماندهی می شوند.

Print
96 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر