خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع استان اصفهان

دقت کنید که تمام امور مربوط به فیش حج شامل خرید و فروش باید در دفاتر رسمی سازمان حج و زیارت صورت بپذیرد.
این سایت تنها معرفی کننده خریداران و فروشندگان فیش حج و دفاتر زیارتی رسمی سازمان حج می باشد.
برای ارتباط سریع و مشاوره رایگان با شماره کارشناس فیش حج تماس بگیرید.
لطفا در خرید و فروش فیش حج دقت لازم را به عمل بیاورید.

شما با یک تماس میتوانید مشاوره لازم در خصوص خرید و فروش فیش حج در استان اصفهان را بگیرید و کارشناسان ما آگاهی لازم در خصوص قیمت فیش حج اصفهان رو خرید فیش حج اصفهان را به شما می دهند و به غیر از استان اصفهان میتوانید راهنمایی هایی در رابطه با دیگر شهرها و استان ها بگیرید. مجموعه ما با بیش از 20 سال سابقه خدمت به زائرین و حجاج عزیز در فیش حج عمره اصفهان و فیش حج تمتع اصفهان و شهرها و استان های دیگر بهترین خدمات را به شما می دهد تا بدون دغدغه و با اطمینان خاطر فیش حج خود را تهیه نمایید. در هر زمان با ما تماس بگیرید تا مشاوره کامل مراحل خرید فیش حج در اصفهان و در شهرها و استان های دیگر را هم بگیرید. برای خرید فیش حج تمتع 1402 در صورت تمایل می توانید به غیر از تلفن های دفتر، مستقیم با موبایل 09100707033 خانم باقرخانی تماس بگیرید.

آیا پرداخت هزینه ها توسط دیگری، باعث استطاعت او می شود؟

از سوالات مهم خرید فیش حج می باشد در این مسئله گفته شده، گیرنده فیش حج که به او قول داده شده است، از قول داده شده مطمئن است فرد گیرنده فیش حج مستطیع محسوب شده و حج بر او واجب است.

فیش حج چیست؟

در ایران برای رفتن به سفر حج نیاز به فیش حج دارید. فیش حج چیست؟ فیش حج تعداد محدویتی صادر می شود به دلیل این سازمان حج و زیارت جهت زائران اقدام به نام نویسی فیش حج از طریق بانک های عامل می نماید. داشتن فیش حج تمتع برای زائرین جهت ثبت نام در کاروان حج الزامی است.
فیش حج در واقع سند ثبت نام حج هر فرد که همان فیش واریز بانکی است که متعلق به بانک ملی یا بانک ملت است . بصورت کلی تر فیش حج به عنوان ودیعه پیش پرداخت رفتن به حج تمتع یا حج عمره می باشد و فیش حج یک سند است که از طرف سازمان حج و زیارت به شخصی که هزینه ی آن را واریز کرده است داده می شود. مبلغ واریزی برای خرید فیش حج برای فیش حج تمتع و یا فیش حج عمره متفاوت است. در واقع برای راهی شدن به این سفر الهی، اصلی ترین برگه و سندی که برای رفتن به حج به آن نیاز دارید، همان فیش حج است.

واگذاری فیش حج چه حکمی دارد؟

طبق فتوای مراجع عظام تقلید واگذاری فیش حج ( فیش تمتع ، فیش عمره ) به دیگران با قیمت توافقی در قالب مصالحه و بالاتر از مبلغ ثبت نام اگر خلاف مقررات سازمان حج و زیارت نباشد، قانونی است. در غیر این صورت خرید و فروش فیش حج جایز نیست.
اگر نیت خرید فیش حج ( فیش تمتع ، فیش عمره ) از یک فرد را دارید، بهتر است با آگاهی کامل از مسائل قانونی و قیمت روز فیش حج این کار را انجام بدهید تا خدای نکرده متضرر نشوید.

اگر صاحب فیش حج فوت کند وراث چه حکمی دارد؟

اگر صاحب فیش حج فوت کند وراث چه کاری انجام دهند؟ سوال این است که آیا می توانند فیش حج تمتع را به فردی که می خواهد خرید فیش حج انجام دهد، بفروشند. نظر مراجع تقلید این است که اگر صاحب فیش حج اشاره ای به این موضوع در وصیت نامه خود نکرده باشد، وراث می توانند فیش حج را با قیمت فیش حج روز بفروشند و نیازی نیست که حج را بصورت نیابتی انجام دهند.

اگر صاحب فیش حج فوت کند حکم چیست ؟

اگر صاحب فیش حج فوت کند در چه صورتی میتوان فرد دیگری را حج نیابتی فرستاد ؟ یا از وراث، خرید فیش حج را انجام داد؟

در صورتی که ورثه صاحب فیش رضایت داشته باشند، می توان کسی را به جای صاحب فیش به حج نیابتی فرستاد ، در غیر این صورت امکان پذیر نیست.

در صورتی که وراث کم سن باشند یا رضایت نداشته باشند باید فیش حج به فردی که قصد خرید فیش حج تمتع را دارد، فروخته شود. پس از فروش فیش حج باید سهم وراث کم سن یا ناراضی به صورت کامل پرداخت شود.

اگر در نوبت فیش حج استطاعت نداشته باشد حکم چیست؟

اگر نوبت فیش حج کسی فرا برسد ولی اما در آن زمان استطاعت نداشته باشد چه باید بکند؟

اگر صاحب فیش حج در زمان خرید فیش حج براساس احکام شرعی دارای استطاعت باشد ولی هنگامی که نوبت ف��ش حج او می شود، استطاعت نداشته باشد، مراجع عظام فرموده اند که فرد صاحب فیش حج می تواند با فروش فیش حج، مبلغ آن را در جاهای دیگری هزینه کند و مشکل شرعی ندارد.

چگونه فیش حج را انتقال دهیم؟

فیش حج را چگونه از شخصی به شخص دیگر انتقال دهیم؟


اگز قصد خرید فیش حج یا فروش فیش حج را دارید و بخواهید فیش حج را که به نام خود یا شخص دیگری انتقال دهید می بایست پس از پیدا کردن خریدار و فروشنده فیش حج تمتع بر روی یک قیمت بر اساس قیمت دلار، هزینه ی ثبت نام فیش حج سازمان حج و زیارت و سال اعزام به حج توافق کنید. سپس برای انتقال سند به همراه هم به دفتر خانه اسناد رسمی مراجعه کنید و سپس با مراجعه به سازمان حج و زیارت بخواهید که از طریق سایت سازمان حج و زیارت مالکیت فیش حج را به شما منتقل کنند. حتما در طول این مسیر از افراد با سابقه و با تجربه کمک بگیرید تا حقی از شما ضایع نگردد. هر نفر در استان محل سکونت خود برای خرید و فروش فیش حج تمتع باید فیش حج تمتع را خریداری کند یا بفروشد.

قبلا استطاعت داشته ولی الان ندارد، حج بر او واجب است؟

آیا فرد مسمان که قبلا استطاعت کامل داشته است ولی الان ندارد، حج بر او واجب است؟


اگر الان به لحاظ مالی استطاعت ندارد، فرد مسلمان باید هر نحوی و با هر سختی به حج تمتع برود زیرا زمانی استطاعت داشته و به حج مشرف نشده است این کار را نکرده است. می بایست خرید فیش حج را حتی با قرض انجام دهد.


اگر فرد مسلمان پیر یا ناتوان شده است، می تواند با پرداخت قیمت فیش حج ، شخص دیگری را جهت انجام اعمال حج به نیابت از خود راهی نماید.

آیا به وجه فیش حج خمس تعلق می گیرد؟

با توجه به نظرات مختلف مراجع تقلید ، برای دانستن پاسخ این سوال می توانید از دفتر مرجع خود سوال نمایید

به صورت کلی به این صورت بیان شده است که اگر سال خمسی بر مبلغ پرداختی برای ثبت نام حج تمتع نگذشته باشد و فرد در همان زمان تا پایان سال خمسی به حج برود، خمس وجه فیش حج به او تعلق نمی گیرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 
دانلود برنامه اندروید فیش حج

دانلود کنید (حجم: 8 مگابایت)

فایل با فرمت zip می باشد که لازم است بعد از دانلود آن را Unzip کرده و فایل داخلی یعنی apk را روی موبایل یا تبلت خود نصب کنید

دروازه پرداخت معتبر