فلسفه بوجود آمدن فیش حج

فیش حج در واقع یک فیش واریز بانکی است که به منظور ثبت نام در حج عمره و تمتع به این نام مرسوم شده، متاسفانه چون مسافرت به مکه و مدینه دارای محدودیت می باشد هر کشور سهمیه خاص دارد (بر اساس جمعیت مسلمانان آن کشور) و این سهمیه برای کشور ایران برای تمتع .... و برای عمره ..... نفر می باشد.به دلیل همین محدودیت سازمان حج زیارت جهت اعزام به حج عمره و تمتع اقدام به اسم نویسی از طریق بانک ملی و ملت نموده است با توجه به اعلام سازمان حج و زیارت جهت آزاد بودن نقل و انتقال به غیر (غیر از افراد درجه یک شخص) کسانی که می خواهند فیش حج تهیه کنند و یا فیش خود را واگذار نمایند در سر در گمی قرار گرفته اند.این سایت مرجع کاملی است که خریداران و فروشندگان بتوانند در منزلشان و به صورت رایگان مشتری مربوط را پیدا کنند و با قیمت عادلانه معامله نمایند و این مشکل برطرف شود. و شما نیز با اطلاع رسانی در بین دوستان و آشنایان می توانید در رسیدن به این هدف ما را یاری دهید.

اولویت فیش حج تمتع

برای حج تمتع از سال 79 الی 12/86 ثبت نام شده است که به ترتیب تاریخ فیش، اولویت اعزام مشخص می شود در حال حاضر تا تاریخ 30/03/85 به سفر حج سال 93 مشرف شده اند و هر سال سازمان حج چند ماه (حدود دو ماه) را بسته به ظرفیت اختصاص داده شده به ایران و تراکم ثبت نام در ماه های مذکور اعلام می نماید.

اولویت فیش حج عمره

در سالهای 86 و 87 و سال 90 ثبت نام عمره صورت گرفته است و براساس قرعه کشی اولویتی به فیش های ثبت نامی اختصاص داده شده است که اولویتها از 1 تا 300برای سال 86 و 87 و اولویت 300 تا 600 برای ثبت نام سال 90 در نظر گرفته شده است. نقل و انتقال قطعی فیش حج تمتع و عمره نقل و انتقال قطعی فیش حج عمره تا اولویت 600 برای افراد غیر (غیر فامیل درجه 1) صورت می پذیرد.

نقل و انتقال فیش حج تمتع

فیش هایی که ثبت نامی قبل از مورخ 30/03/85 میباشد قابل انتقال به غیر (غیر فامیل درجه یک) می باشد توضیح: تاریخ مربوط به تهران و بعضی از شهر های بزرگ می باشد. ولی در بعضی از شهرستان ها به تشخیص سازمان حج استان و محدودیت کاروان ها شاید تاریخ فوق الذکر تغییر کند

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 
دانلود برنامه اندروید فیش حج

دانلود کنید (حجم: 8 مگابایت)

فایل با فرمت zip می باشد که لازم است بعد از دانلود آن را Unzip کرده و فایل داخلی یعنی apk را روی موبایل یا تبلت خود نصب کنید

دروازه پرداخت معتبر