فلسفه بوجود آمدن فیش حج

فیش حج در واقع یک فیش واریز بانکی است که به منظور ثبت نام در حج عمره و تمتع به این نام مرسوم شده، متاسفانه چون مسافرت به مکه و مدینه دارای محدودیت می باشد هر کشور سهمیه خاص دارد (بر اساس جمعیت مسلمانان آن کشور) و این سهمیه برای کشور ایران برای تمتع .... و برای عمره ..... نفر می باشد. به دلیل همین محدودیت سازمان حج زیارت جهت اعزام به حج عمره و تمتع اقدام به اسم نویسی از طریق بانک ملی و ملت نموده است. با توجه به اعلام سازمان حج و زیارت جهت آزاد بودن نقل و انتقال به غیر (غیر از افراد درجه یک شخص) کسانی که می خواهند فیش حج تهیه کنند و یا فیش خود را واگذار نمایند در سر در گمی قرار گرفته اند. این سایت مرجع کاملی است که خریداران و فروشندگان بتوانند در منزلشان و به صورت رایگان مشتری مربوط را پیدا کنند و با قیمت عادلانه معامله نمایند و این مشکل برطرف شود.  شما نیز با اطلاع رسانی در بین دوستان و آشنایان می توانید در رسیدن به این هدف ما را یاری دهید.

اولویت فیش حج تمتع

برای حج تمتع از سال 79 الی 12/86 ثبت نام شده است که به ترتیب تاریخ فیش، اولویت اعزام مشخص می شود. در حال حاضر تا تاریخ 30/03/85 به سفر حج سال 93 مشرف شده اند و هر سال سازمان حج چند ماه (حدود دو ماه) را بسته به ظرفیت اختصاص داده شده به ایران و تراکم ثبت نام در ماه های مذکور اعلام می نماید.

اولویت فیش حج عمره

در سالهای 86 و 87 و سال 90 ثبت نام عمره صورت گرفته است و براساس قرعه کشی اولویتی به فیش های ثبت نامی اختصاص داده شده است که اولویتها از 1 تا 300برای سال 86 و 87 و اولویت 300 تا 600 برای ثبت نام سال 90 در نظر گرفته شده است. نقل و انتقال قطعی فیش حج تمتع و عمره نقل و انتقال قطعی فیش حج عمره تا اولویت 600 برای افراد غیر (غیر فامیل درجه 1) صورت می پذیرد.

نقل و انتقال فیش حج تمتع

فیش هایی که ثبت نامی قبل از مورخ 30/03/85 میباشد قابل انتقال به غیر (غیر فامیل درجه یک) می باشد.

توضیح: تاریخ مربوط به تهران و بعضی از شهر های بزرگ می باشد. ولی در بعضی از شهرستان ها به تشخیص سازمان حج استان و محدودیت کاروان ها شاید تاریخ فوق الذکر تغییر کند.

نشانی دفتر

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان جمالزاده جنوبی، نرسیده به کوچه شعله ور، پلاک 39، طبقه اول، واحد5

دانلود برنامه اندروید -دانلود کنید (حجم: 8 مگابایت)

فایل با فرمت zip میباشد که لازم است بعد از دانلود آن را Unzip کرده و فایل داخلی یعنی apk را روی موبایل یا تبلت خود نصب کنید

دروازه پرداخت معتبر