کسب‌وکارهای حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی توانمند می‌شوند
الناز باقرخانی
/ دسته ها: اخبار فیش حج

کسب‌وکارهای حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی توانمند می‌شوند

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه اشتغال‌زایی و توانمند‌ساز‌ی کسب‌و‌کار‌ها‌ی حوزه‌ها‌ی سه‌گانه اداره‌کل خبر داد.

فریدون محمد‌ی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، امروز در گفت‌وگئ با خبرنگار فارس در کرج، گفت: تفاهم‌نامه‌ای در راستا‌ی اشتغال‌زایی و توانمند‌ساز‌ی کسب‌و‌کار‌ها‌ی حوزه‌های سه‌گانه میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی فی ما بین این اداره‌کل، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مرکز شتاب‌دهنده کسب‌و‌کار‌ها‌ی استارتاپی و تجار‌ی ساز‌ی منعقد شد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز اظهار کرد: ارائه تسهیلات بانکی و مالی به منظور اشتغال‌زایی، حمایت و توسعه زیر ساخت‌ها‌ی فضا‌ی مجاز‌ی و فناور‌ی اطلاعات و نیز همکاری و مشارکت در راستا‌ی پر‌داخت تسهیلات به کار‌گاه‌ها‌ی شهری و روستایی از جمله مفاد تفاهم‌نامه منعقد شده است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم ایجاد زیر‌ساخت‌ها‌ی مورد نیاز افزود: این اداره‌کل به عنو‌ان طرف اول ظرفیت‌ها و اختیار‌ات ادار‌ی خود را برا‌ی تسریع و تسهیل امور مربوطه به منظور معرفی و حمایت از مرکز شتاب‌دهنده در زمینه مشاوره، ساماندهی، رفع موانع تبلیغاتی، جهش تولید و سایر فعالیت‌ها‌ی مجاز‌ی مطابق با دستور‌العمل‌ها‌ی وزارت‌خانه متبوع اعمال می‌کند.

این مقام مسؤول همچنین بیان کرد: مرکز شتاب‌دهنده به عنو‌ان طرف دو‌م تفاهم‌نامه مکلف به طراحی و راه‌اندازی پلتفرم هوشمند به منظور تجار‌ی ساز‌ی صنایع‌دستی البرز، آموزش و توسعه کسب‌و‌کار‌ها‌ی میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی، به‌روز‌رسانی و توسعه زیر‌ساخت‌ها، ارائه طرح‌ها و ایده‌ها‌ی مجا‌زی و الکترونیکی برا‌ی سرمایه‌گذاری در شهرها‌ی هوشمند، بر‌گزار‌ی وبینار‌های تخصصی و نمایشگاه‌های مجا‌زی و حمایت فنی از استارتاپ‌‌ها و اپلیکیشن‌ها شده است.

محمد‌ی تصریح کرد: بنیاد برکت به عنوان طرف سو‌م نیز زمینه لازم برا‌ی ارائه تسهیلات بانکی و مالی را به منظور تقویت و توسعه کار‌گاه‌ها‌ی هنر‌مند‌ان و فعالان حوزه صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی پس از نیاز‌سنجی و امکان‌سنجی‌ها‌ی مورد نیاز توسط طرف دوم‌ را فراهم می‌کند.

سایت تخصصی فیش حج محمد

سایت آگهی فیش حج

اینستاگرام حج محمد

مشاوره رایگان حج و زیارت

کانال تلگرام حج محمد

مطلب قبلی امکان پرداخت حق پرستاري پس از شهادت جانبازان 70 درصد
مطلب بعدی ۱۵ کتابفروشی خراسان‌جنوبی در طرح تابستانه فروش کتاب شرکت کردند
Print
0 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته