سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به شفقنا: موضع ایران در قبال طالبان مبتنی بر واقعیت های افغانستان است/ دیدارهای میان مسئولین ایران و طالبان به طور معمول انجام می شود
اخبار فیش حج

شفقنا- نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه صبح امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به شفقنا: موضع ایران در قبال طالبان مبتنی بر واقعیت های افغانستان است/ دیدارهای میان مسئولین ایران و طالبان به طور معمول انجام می شود

به گزارش خبرنگار شفقنا، سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به پرسش شفقنا، درباره مباحث مطرح شده و تصمیمات گرفته شده در سفر اخیر رییس شورای علمای شیعه افغانستان به تهران و همچنین موضع ایران در قبال اقدامات طالبان به خصوص حمله به جلسه مشورتی شورای علمای شیعه افغانستان، گفت: سفرهای بین ایران و شخصیت ها، گروه ها و حتی هیات حاکمه سرپرستی افغانستان به طور معمول انجام می شود. موضع ایران هم یک موضع اصولی مبتنی بر واقعیت های افغانستان و اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است. ما اعلام کردیم که هیات حاکمه سرپرستی فعلی افغانستان نسبت به حفظ امنیت در داخل جغرافیای افغانستان مسئولیت قطعی دارد، برای اینکه اجازه ندهد که افراطی گری در آن منطقه رشد کنند و گروه های تروریستی امنیت کشورهای منطقه را تهدید کنند.

آمادگی ایران و قطر برای ترجمه آثار منتخب به زبان عربی و فارسی
اخبار فیش حج

رئیس نمایشگاه کتاب دوحه قطر، عمان و رئیس اتحادیه ناشران قطر در پنجمین روز برگزاری با رئیس نمایشگاه کتاب تهران دیدار کردند.

آمادگی ایران و قطر برای ترجمه آثار منتخب به زبان عربی و فارسی

به گزارش خبرگزاری مهر، در پنجمین روز برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رئیس نمایشگاه کتاب دوحه قطر؛ عمان و رئیس اتحادیه ناشران قطر، با یاسر احمدوند، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ورئیس سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و علی رمضانی، قائم مقام و سخنگوی نمایشگاه کتاب دیدار کرد.

در این دیدار جاسم احمد ابوعینین، رئیس نمایشگاه دوحه قطر با تشکر از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دعوت به عنوان نماینده دولت قطر در نمایشگاه کتاب، گفت: در حال حاضر روابط بسیار خوبی بین ایران و قطر برقرار است و حضور ما به‌عنوان میهمان ویژه نمایشگاه فرصت مغتنمی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی و تبادلات بیشتر در زمینه ترجمه و چاپ کتاب بین دو کشور است.

رئیس‌جمهور راه ویژه‌خواری ظالمان اقتصادی را بست/دولت‌های قبلی جرات اصلاح یارانه‌ها را نداشتند
اخبار فیش حج

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مراسم جشنی که به همت اداره‌کل ارشاد اسلامی در سی‌سخت برگزار شده بود گفت: آیت‌الله رئیسی راه ویژه‌خواری ظالمان اقتصادی را بست.

رئیس‌جمهور راه ویژه‌خواری ظالمان اقتصادی را بست/دولت‌های قبلی جرات اصلاح یارانه‌ها را نداشتند

به گزارش خبرگزاری فارس از سی‌سخت سید جواد هاشمی معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مراسم جشنی که به همت اداره‌کل ارشاد اسلامی در سی‌سخت برگزار شده بود اظهار کرد: قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت برگزاری چنین جشنواره با شکوهی داریم که با برنامه های متنوع شاهنامه خوانی، آواز محلی و موسیقی محلی باعث شور و نشاط در بین شهروندان شهر سی سخت شد.

هاشمی اظهار داشت: در طول چند سال گذشته حوادث تلخی برای مردم شهر سی سخت رقم خورد از حادثه غم انگیز سقوط هواپیمای تهران یاسوج که جوانان عزیز و نخبه کشورمان در آن پرپر شدند تا زلزله وحشتناک بهمن ۹۹ که به شخصه در هنگام سانحه هواپیما در شهر سی سخت حضور داشتم و خدمات ارزشمند سی سختی ها به خانواده های داغدار را دیدم که چه طور با بازماندگان سانحه هواپیمایی ابراز همدردی می کردند.

وزیر ارشاد: فقدان استاد فاطمی‌نیا برای جامعه دینی جبران‌ناپذیر است
اخبار فیش حج

وزیر فرهنگ در پیامی درگذشت آیت الله سیدعبدالله فاطمی نیا را تسلیت گفت و اعلام داشت: بی‌تردید فقدان این عالم وارسته و عارف پارسا، ضایعه‌ای تلخ و خسرانی جبران‌ناپذیر برای جامعه دینی و ایمانی است.

وزیر ارشاد: فقدان استاد فاطمی‌نیا برای جامعه دینی جبران‌ناپذیر است

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در پیامی درگذشت آیت الله سیدعبدالله فاطمی نیا را تسلیت گفت. متن این به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر رحلت عالم متقی و عارف سالک، مرحوم مغفور آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی نیا(طاب ثراه) موجب تاثر و تاسف فراوان شد. استاد فاطمی‌نیا در کنار سجایای اخلاقی فراوان و بهره‌مندی از فیوضات معنوی و آموزه‌های عرفانی، سال‌های متمادی در امر خطابه و منبر به تعلیم و تبیین مسائل دینی با محوریت اخلاق و ادب اسلامی پرداخت و  شاگردان و علاقه‌مندان از محضر پر فضیلتش استفاده می‌کردند. 

کتابخوانی یکی از برنامه‌های موثر در پیشگیری از وقوع جرم است
اخبار فیش حج

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور در مصلی امام خمینی (ره)، از سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بازدید و با یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه به گفت‌وگو نشست.

کتابخوانی یکی از برنامه‌های موثر در پیشگیری از وقوع جرم است

به گزارش ایلنا، اصغر جهانگیر در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یکی از مهمترین برنامه‌های موثر در پیشگیری از وقوع جرم را کتابخوانی دانست و گفت: ما معتقدیم افزایش آگاهی مردم به افزایش مهارت‌شان کمک می‌کند و آن‌ها را از بسیاری آسیب‌ها مصون نگه می‌دارد، چرا که بسیاری از آسیب‌ها و جرم‌ها مثل سرقت و مال‌باختگی، ناشی از بی‌اطلاعی مردم است. کتاب نقش بسیار مهمی در رشد آگاهی مردم دارد تا با ارتقای سواد، خود را مصون بدارند واین دانش را به دیگران انتقال دهند.

وی درباره نقش معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه در گسترش کتابخوانی بیان کرد: استان‌های کشور مسابقات کتابخوانی برگزار می‌کنند و در حوزه‌های پیشگیری از جرم، خودمان جزواتی تهیه می‌کنیم که سواد حقوقی، مالی و… مردم را ارتقاء دهیم تا در بخش‌هایی که درگیر هستند، استفاده کنند.

RSS
1345678910انتها

انتخابگر پوسته