اخبار حج

دفتر فیش حج محمد 2
/ دسته ها: اخبار حج

فعالیت 41 موکب با نام احمدبن موسی(ع) در ایام اربعین

گروه اجتماعی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از فعالیت ۴۱ موکب این استان با نام احمدبن موسی(ع) در ایام اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، صابر سهرابی، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز، اول مهرماه از برگزاری دومین نشست كمیته فرهنگی اربعین خبر داد و گفت: قرار بر این شده است تا امسال، برنامه‌های فرهنگی اربعین حسینی به‌صورت هماهنگ زیر نظر کمیته فرهنگی اربعین برگزار شود.
وی افزود: دبیر اجرایی این کمیته اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با هماهنگی سایر دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های متنوع فرهنگی را تهیه و اجرا خواهند کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: امسال ٤١ موکب، همگی تحت عنوان موکب احمدبن موسی‌الکاظم شاهچراغ(ع)، از شهرستان‌های استان فارس از نجف تا کربلا، آماده پذیرایی و خدمات‌رسانی به زائران حسینی هستند. از این تعداد تقریباً ٢٠ موکب در شهر کربلا مستقر خواهند شد.
وی ادامه داد: از جمله فعالیت‌های فرهنگی معرفی شخصیت احمدبن موسی‌الکاظم شاهچراغ(ع) و برخی از شخصیت‌های استان فارس خواهد بود. همچنین زیارت اربعین، زیارت عاشورا و... را در قالب بسته‌های فرهنگی به زائران ارائه خواهیم کرد.
دبیر جرایی کمیته فرهنگی اربعین فارس با بیان اینكه در تمام این موکب‌ها نمایشگاه کتاب و نمایشگاه‌های فرهنگی برپا خواهد شد، گفت: همچنین برپایی نمازجماعت با حضور روحانی مستقر در هر موکب از دیگر فعالیت‌های فرهنگی خواهد بود.

مطلب قبلی مراسم نمادین حرکت کاروان اسرای کربلا برگزار شد
مطلب بعدی افزایش قیمت پرواز مشهد و کیش را لغو کرد/ احتمال برقراری پرواز مشهد به زودی
چاپ
135 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
[EasyDNNnews:GravityGallery] [EasyDNNnews:IfExists:AuthorProfile]
[EasyDNNnews:Author:Image:Width:85:Height:120:Resize:Crop]

[EasyDNNnews:Author:DisplayName][EasyDNNnews:Author:RSSURL]

[EasyDNNnews:Author:ShortInfo] [EasyDNNnewsLocalizedText:Otherpostsby] دفتر فیش حج محمد 2
[EasyDNNnews:Author:Contact] [EasyDNNnews:Author:FullInfo] [EasyDNNnews:Author:Facebook] [EasyDNNnews:Author:Twitter] [EasyDNNnews:Author:LinkedIn] [EasyDNNnews:Author:GooglePlus]
[EasyDNNnews:EndIf:AuthorProfile] [EasyDNNnews:IfExists:AuthorGroup]
[EasyDNNnews:Author:GroupImage:Width:85:Height:120:Resize:Crop]

[EasyDNNnews:Author:GroupName][EasyDNNnews:Author:GroupRSSURL]

[EasyDNNnews:Author:GroupInfo]
[EasyDNNnews:Author:GroupContact] [EasyDNNnews:Author:GroupFacebook] [EasyDNNnews:Author:GroupTwitter] [EasyDNNnews:Author:GroupGooglePlus] [EasyDNNnews:Author:GroupLinkedIn]
[EasyDNNnews:EndIf:AuthorGroup] [EasyDNNnews:RelatedArticles]

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر